Domů Články Mladí Bruslaři vicemistry Mládežnického mistrovství ČR!

Mladí Bruslaři vicemistry Mládežnického mistrovství ČR!

 

Mladí Bruslaři skončili v barvách Kraje Vysočina druzí na MMČR

Ostrava se stala na tři dny dějištěm Mládežnického mistrovství ČR, pod jehož hlavičkou mezi sebou zápolily krajské výběry do patnácti let. Kraj Vysočina obstál mezi nabitou konkurencí na jedničku s hvězdičkou a po finálové porážce s Ústeckým krajem slavil vynikající 2. místo. Pýchou se může dmout i náš klub, který měl na prestižní akci hned 9 zástupců z mladšího dorostu! Stříbrné medaile si pověsili na krk obránci Dominik Vacík, Michal Kerber a Matěj Trupl, útočníci Marek Kopic, Filip Klofáč, Dan Fiala, Filip Pártl a Patrik Vacík a hlavní trenér Petr Beránek. (Foto: Petr Luba, hcporuba.cz)

Během minulého víkendu (20. – 22. ledna) se v porubské RT TORAX ARENĚ konalo Mládežnické mistrovství ČR (MMČR), kterého se účastnily výběry jednotlivých krajů v kategorii do patnácti let. Na turnaji nechyběla ani Vysočina, jejíž tým byl složen především z hráčů klubů BK Havlíčkův Brod a HC Dukla Jihlava. Dva zástupce ještě poslal do boje Žďár nad Sázavou a jednoho svého hokejistu měla v mužstvu Třebíč. „Na mládežnické mistrovství ČR jsme se připravovali čtyři roky. Žádný jiný tým tam nebyl v takovém složení. Byli jsme jediní, kteří tam měli tolik hráčů ze dvou klubů,“ vyjádřil se k nominaci hlavní trenér Petr Beránek, jenž na klubové úrovni vede mladší dorost Havlíčkova Brodu.

Mladíci z Vysočiny si vedli naprosto fantasticky. Postupně porazili Karlovarský kraj (6:2), Liberecký kraj (4:0), Královéhradecký kraj (3:2) a Plzeňský kraj (8:1), nestačili jen na Ústecký kraj, jemuž podlehli 3:6. Právě se svým jediným přemožitelem se potom střetli v bitvě o konečné zlato. „Herní projev týmu šel hned od prvního zápasu postupně nahoru, byli jsme silnější a silnější. Při každém střídání bylo vidět, že kluci mají sebevědomí a makají, navíc se v týmu vytvořila dobrá parta. V základní části jsme jen jednou zaváhali, když jsme podlehli Ústeckému kraji, pozdějšímu vítězi, a dostali jsme se do finále,“ pochvaloval si Beránek.

Výběr kraje Vysočina na týmové fotografii po skončení MMČR.
(Foto: Petr Luba, hcporuba.cz)
Souboj o první místo zahájil lépe mírný papírový favorit, který si zásluhou nejproduktivnějšího hráče turnaje Jana Myšáka vytvořil dvoubrankový náskok. Vysočina sice snížila zásluhou Patrika Čermáka, ale kanonýr Myšák završil hattrick a Ústecký kraj měl opět k dobru dva góly. Naději sice vykřesal Petr Brož, jenž vstřelil kontaktní branku, ale Michal Gut odpověděl a uzavřel na konečných 4:2. Ústecký kraj tak po suverénní jízdě bez ztráty jediného bodu dosáhl na prestižní primát, na Vysočinu tak zbylo parádní stříbro.

„Finále mělo výborný náboj. Hrálo se nahoru – dolů, ve velké rychlosti, se spoustou hitů a zdravé agresivity, kterou v současné době po hráčích chceme. Bohužel, i když jsme měli místy velký tlak a vytvořili jsme si spoustu gólových šancí, chybělo nám trochu štěstí. Myslím si, že to jsme si vybrali v předchozím zápasu proti Plzeňskému kraji, který jsme porazili 8:1. Neproměnili jsme ani přesilovku pět na tři, v níž jsme si vypracovali slibné šance. Bylo to dobře sehrané, hráčům se nedá nic vyčíst. Prostě nám scházelo to potřebné štěstí,“ ohlédl se za atraktivním utkáním kouč kraje Vysočina.

9 brodských želízek v ohni. Zleva: hlavní trenér Petr Beránek, Filip Pártl, Dan Fiala, Matěj Trupl, Dominik Vacík, Michal Kerber, Patrik Vacík, Marek Kopic a Filip Klofáč
Velmi povedené vystoupení s úžasným výsledkem ještě podtrhlo individuální ocenění beka havlíčkobrodského mladšího dorostu Michala Kerbera (2+3), který byl zvolen nejlepším obráncem turnaje. Výborně si počínali i další zástupci našeho klubu. Čtyřmi přesnými trefami se zaskvěl Dan Fiala, dvakrát mířil přesně do černého kapitán Vysočiny a brodského mladšího dorostu Dominik Vacík a jeden zářez si vyryl na pažbu i Marek Kopic. Výborné výkony předvedli také Patrik Vacík, Filip Klofáč, Matěj Trupl a Filip Pártl.

„Je to pro nás obrovský úspěch. Škoda, že jsme neudělali ten poslední krůček, byli jsme blízko. Takový je ale sport, právě to ho dělá tak krásným. Všem klukům bych chtěl poděkovat. Je vidět, že jsme schopní konkurovat i těm nejlepším hráčům na poli českého hokeje, ať už jde o hokejisty Třince, Chomutova, Liberce nebo dalších silných klubů. Jsme rádi, že jsme udělali výborný výsledek a dokázali hrát krásný moderní agresivní hokej,“ neskrýval spokojenost lodivod Vysočiny, jenž měl pro své svěřence jen slova chvály.

Havlíčkobrodský Michal Kerber (první zleva) byl zvolen nejlepším obráncem turnaje.
(Foto: Petr Luba, hcporuba.cz)

Výsledky

1. den

Kraj Vysočina – Karlovarský kraj 6:2

Branky a nahrávky Vysočiny: 15. Fiala (Menšík), 19. Čermák (Tomek, Chlubna), 24. Kerber (P. Vacík), 24. Tomek (Chlubna), 33. Menšík (Malenovský), 44. Mihulka (Brož)

Kraj Vysočina – Ústecký kraj 3:6

Branky a nahrávky Vysočiny: 5. Menšík (Brož, Chlubna), 12. Fiala (Malenovský, Menšík), 36. D. Vacík (Malenovský, Tomek)

2. den

Liberecký kraj – Kraj Vysočina 0:4

Branky a nahrávky Vysočiny: 12. Chlubna (P. Vacík), 16. Menšík (Chlubna), 21. Chlubna (Winkler), 21. Kerber

Královéhradecký kraj – Kraj Vysočina 2:3

Branky a nahrávky Vysočiny: 17. D. Vacík (Menšík), 19. Fiala (Menšík, Kopic), 34. Chlubna, Čermák

3. den

Plzeňský kraj – Kraj Vysočina 1:8

Branky a nahrávky Vysočiny: 4. Malenovský (Čermák, Brož), 8. Tomek (Chvátal), 9. Malenovský (Čermák, Chlubna), 12. Kopic (Kerber), 16. Chlubna, 21. Tomek (Menšík), 35. Čermák (Chlubna, Brož), 36. Fiala (Kopic, Kerber)

Finále

Ústecký kraj – Kraj Vysočina 4:2

Branky a nahrávky Vysočiny: 27. Čermák (Kerber), 36. Brož (P. Vacík)

Konečné umístění

1. Ústecký kraj
2. Kraj Vysočina
3. Středočeský kraj
4. Královéhradecký kraj
5. Hlavní město Praha
6. Zlínský kraj
7. Moravskoslezský kraj
8. Olomoucký kraj
9. Jihočeský kraj
10. Jihomoravský kraj
11. Liberecký kraj
12. Plzeňský kraj
13. Pardubický kraj
14. Karlovarský kraj