Domů Články Vysočina je zpátky na trůnu ODM!

Vysočina je zpátky na trůnu ODM!

Havlíčkobrodský hokej se raduje z velkého úspěchu! Zimní olympiádu dětí a mládeže, jíž v roce 2018 hostil Pardubický kraj, nakonec ovládl Kraj Vysočina, v jehož barvách měl náš klub z mladšího dorostu hned 6 zástupců! Jedná se o brankáře Daniela Krále, obránce Martina Zycha a útočníky Josefa Dáňu, Adama Rauše, Filipa Dymáka a Vladislava Juřicu. Společně s havlíčkobrodským koučem Jakubem Vencem vedl vítězný tým i trenér jihlavské Jiří Jungwirth.

Kraj Vysočina odehrál v základní skupině B dohromady šest zápasů, přičemž každý den poměřil síly se dvěma soupeři. V úvodním utkání remizoval s Karlovarským krajem 1:1 a vzápětí přetlačil 2:1 Zlínský kraj. Velmi těsné byly i ostatní výsledky. Mladíci z Vysočiny slavili další dvě vítězství nejtěsnějším rozdílem, když přemohli Ústecký kraj (3:2) a Středočeský kraj (2:1), a v klíčové bitvě o 1. místo ve skupině skolili 4:2 Plzeňský kraj, který při bodové shodě přeskočili jen o lepší vzájemný zápas. Jediným přemožitelem svěřenců trenérů Jakuba Vence  a Jiřího Jungwirtha  se stalo Hlavní město Praha, jež se radovalo z těsného triumfu 3:2.
Vysočina narazila v semifinále na Královéhradecký kraj, s nímž svedla nesmírně napínavou bitvu. Soupeř vedl od 8. minuty zásluhou Šimona Marhy, nejlepšího střelce a nejlepšího útočníka turnaje, ale ve 29. minutě vyrovnal Matouš Menšík. Nervy drásající souboj nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž uspěl jen havlíčkobrodský útočník Adam Rauš. Byla to jeho jediná branka na turnaji, ale zato nesmírně důležitá, protože poslala Vysočinu do velkého finále! V něm se naši mladíci utkali o zlato s Moravskoslezským krajem, s nímž se dlouho přetahovali o vedení. Nádherná hokejová řež dospěla za nerozhodného stavu 4:4 až do prodloužení, v němž odstartoval monstrózní euforii v řadách Vysočiny Matouš Menšík!
Základním stavebním kamenem velkého triumfu byl úžasně chytající brankář Daniel Král, který s novou maskou v havlíčkobrodských barvách přiváděl soupeřovy střelce k zoufalství a zaslouženě převzal cenu pro nejlepšího gólmana turnaje. Nejproduktivnějším Bruslařem byl útočník Josef Dáňa (3+4), jenž byl společně s Davidem Putzem druhý v kanadském bodování týmu a ve finále se blýskl třemi kanadskými body (1+2). Třikrát pálil přesně do černého Adam Rauš (3+0) a jednou jako již zmiňovaný Dymák skóroval i Vladislav Juřica. Pochvalu si zaslouží i obránce Martin Zych a trenér Jakub Venc, který společně s koučem Jungwirthem naordinoval velmi soudržně hrajícím svěřencům tu správnou taktiku.
Bruslaři pod drobnohledem
Hráči v poli:Z    G    A    B   TM
Martin Zych (O)       8    0    0    0    1
Filip Dymák (Ú)       8    1    0    1    1
Vladislav Juřica (Ú)  8    1    0    1    2
Adam Rauš (Ú)         8    3    0    3    0
Josef Dáňa (Ú)        8    3    4    7    2
Brankář:Z        OM   SO   Pr.  Úsp.
Daniel Král           7  323    0  2,23 90,24Základní skupina B
Zápasy ve skupině BKarlovarský kraj – Kraj Vysočina 1:1
Branky a nahrávky 17. März (Sapoušek) – 25. Putz (Dáňa)Zlínský kraj – Kraj Vysočina 1:2
Branky a nahrávky: 17. Bednařík (Kočí) – 5. Menšík (Chvátal), 17. Menšík (Chvátal)Hlavní město Praha – Kraj Vysočina 3:2
Branky a nahrávky 5. Rulc (Václavík), 15. Vitouch (Krupička, Hamara), 44. Krupička (Vitouch) – 27. Dáňa (Zdarsa), 32. Rauš (T. Adam, Polodna).Kraj Vysočina – Ústecký kraj 3:2
Branky a nahrávky: 3. Juřica (Kravec), 24. Dáňa (Macek), 45. Rauš (Menšík) – 21. Dej (Slavík, Adámek), 38. Pöschl (Slavík).

Středočeský kraj – Kraj Vysočina 1:2
Branky a nahrávky 1. Ullrych – 8. Macek (Menšík), 23. Menšík (Pigl).

Kraj Vysočina – Plzeňský kraj 4:2
Branky a nahrávky: 15. Putz (Menšík, Dáňa), 16. Menšík (Putz), 18. Kravec (Vranka), 26. Dymák (Sapík) – 22. Poch (Holý, Bulka), 38. Kaiser (Steinbrücker).

Semifinále

Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj 2:1sn
Branky a nahrávky: 29. Menšík (Adam), rozh. náj. Rauš – 13. Marha (Kloz).

Kraj Vysočina:Král (Maláč) – Putz, Menšík (C), Rauš (A), Zych, Dáňa, Kravec, Pavelec, Vranka, Jungwirth, Broža, Zdarsa, Chvátal (A), Sapík, Macek, T. Adam, Polodna, Moravec, Juřica, Dymák, Pigl.
Královéhradecký kraj: Tichý (Žalčík) – Pajer, Kloz, Novotný, Beneš, Giesl, Pinkas, Marha, Moravec, Beneš, Jirků, Pavlata, Králik, Pelda, Souček, Boukal, Glos, Havlíček, Budina, Táborský.

Finále

Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 4:5p
Branky a nahrávky: 13. Kubík (Krejsa), 34. Schauer, 35. Przybyla, 52. Przybyla – 25. Chvátal (Putz), 30. Menšík (Putz), 36. Putz (Dáňa), 48. Dáňa (Putz), 63. Menšík (Dáňa).

Moravskoslezský kraj: Slíž (Bartošák) – Przybyla, Moškoř, Szturc, Krejsa, Vojkůvka, Ramik, Schauer, Raszka, Smolka, Kotásek, Brada, Bystroň, Cubo, Bujak, Krčmarský, Puchala, Zmarzlák, Machů, Kubík, Bechný.
Kraj Vysočina:Král (Maláč) – Putz, Menšík (C), Rauš (A), Zych, Dáňa, Kravec, Pavelec, Vranka, Jungwirth, Broža, Zdarsa, Chvátal (A), Sapík, Macek, T. Adam, Polodna, Moravec, Juřica, Dymák, Pigl.

Konečné pořadí

1. Kraj Vysočina
2. Moravskoslezský kraj
3. Královéhradecký kraj
4. Plzeňský kraj
5. Olomoucký kraj
6. Hlavní město Praha
7. Ústecký kraj
8. Jihomoravský kraj
9. Jihočeský kraj
10. Karlovarský kraj
11. Středočeský kraj
12. Liberecký kraj
13. Zlínský kraj
14. Pardubický kraj

Individuální ocenění

Nejlepší brankář
Daniel Král (BK Havlíčkův Brod)
Nejlepší obránce
Stanislav Svozil (Olomoucký kraj)
Nejlepší útočník
Šimon Marha (Královéhradecký kraj)

Nominace Kraje Vysočina
Brankáři
Daniel Král (BK Havlíčkův Brod), Filip Maláč (HC Dukla Jihlava)
Obránci
Václav Macek (SKLH Žďár nad Sázavou), Matyáš Sapík, Marek Chvátal, David Moravec, Ondřej Broža, Václav Vranka (všichni HC Dukla Jihlava), Martin Zych (BK Havlíčkův Brod)
Útočníci
Tobias Adam, David Polodna, Martin Pigl, Matěj Kravec, Matouš Menšík, Daniel Pavelec, Šimon Zdarsa, Jonáš Jungwirth (všichni HC Dukla Jihlava), Josef Dáňa, Vladislav Juřica, Adam Rauš, Filip Dymák (všichni BK Havlíčkův Brod), David Putz (SKLH Žďár nad Sázavou)
Trenéři
Jakub Venc (BK Havlíčkův Brod), Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava)

Všem Bruslařům moc děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a přejeme jim hodně dalších úspěchů!

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit

UložitUložit